Paskutinė minutė

Kaip čia taip išeina, kad Naujųjų vakarą neturiu ką geriau veikt, nei sėdėt ir rašyt bloge? Iš gailesčio čia, ir iš meilės – negi nepasidalinsiu gėriu, kuris lydi mane antri Nauji metai iš eilės 🙂 Ir dar tas gėris greit sumontuojamas ir iškepamas   – jei ko nors norisi įdomiau ir greitai.

Slyvų suktinukai su šonine

Etapai čia du. Pradžiai užsikaičiam orkaitę iki kokių 200 laipsnių (o jei per šventes, tai tikėtina, kad ji ir taip įkaitinta kokiam kepsniui, suktinukus drąsiai galėsite įkomponuoti virš jo, jiems apskrusti daug laiko neužims). Džiovintas slyvas nusiplaunam šaltu vandeniu, kad atsiskirtų viena nuo kitos ir šiaip, ir nusausinam. Šoninę, jei pirkta jau griežinėliais, jais išsiskirstome ir padaliname kiekvieną griežinėlį į keturias dalis – pjūvis skersai, pjūvis išilgai. Na, nebent griežinėliai kokie trumpi ar slyvos kokios itin didelės, žodžiu, pasimatuojam, kaip ką daryti pagal tai, kad gabalėlio šoninės turi užtekti apsukti aplink slyvą bent pusantro karto. Jei šoninė dideliame gabale tiesiai iš kaimo, ją neišvengiamai teks susipjaustyti plonyčiais griežinėliais ir savarankiškai atsimatuoti jų ilgį pagal aukščiau nurodytą metodiką. Va, ir…ak taip, šone pasidedam dantų krapštukų.

Antras etapas: montavimas. Imam slyvą, apsukam ją šonine, persmeigiam, dedam į kepimo popierium išklotą skardą. Vėl imam slyvą, apsukam ją šoninę, persmeigiam, dedam į kepimo popierium išklotą skardą. Imam trečią slyvą… Turbūt jau aišku, ar ne? Ir va taip, kol baigsis slyvos irba šoninė. O tada šaunam visą gėrį į įkaitusią orkaitę ir kepam, kol šoninė paskrus. Po kokių penkių minučių jau patikrinkit, o toliau pagal išvaizdą. Po to gėriai, kol dar karšti, keliauja į dubenį, o dar greičiau ir tiesiai iš jo, ypač jei prie taurės irba bokalo tinkamo gėrimo 🙂

————

Sunaudota:

– apie 250g džiovintų slyvų

– 140g pakelis rūkytos šoninės

– apie 40 dantų krapštukų

Reklama
Įrašas paskelbtas temoje pavakarojimams ir pažymėtas , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s